Bezprahové protipožiarne dvere

Bezprahové protipožiarne dvere
Bezprahové protipožiarne dvere

Bezprahové protipožiarne dvere

Bezprahové alebo inak nazývané „posuvné“ dvere sú výbornou interiérovou voľbou nielen kvôli nadčasovému dizajnu, ale hlavne kvôli jednoduchému a bezpečnému presúvaniu sa osôb z miestnosti do miestnosti. Sú ideálne pokiaľ sa v priestoroch pohybujú malé deti, ak sa v budove nachádzajú starší ľudia alebo ľudia s telesným postihnutím.

Bezprahové protipožiarne dvere do vášho bytu, domu alebo kancelárie

Protipožiarne dvere plnia funkciu ochrany majetku, zdravia a ľudských životov v situácii, keď nastane požiar.

Predpokladá sa, že protipožiarne dvere budú pôsobiť ťažkopádne a dizajnovo menej atraktívne. Pri bezprahových protipožiarnych dverách to však nie je pravda. Tu sa snúbi funkčnosť a ohňovzdornosť s originálnou eleganciou bezprahových dverí. Bezprahové protipožiarne dvere navyše nemusia byť iba plné, ale môžu tvoriť kombináciu protipožiarneho skla a pevného materiálu. Tým získava dizajn na zaujímavosti a  variabilite.

Dvere poskytujú dostatočnú tepelnú, akustickú a samozrejme ohňovzdornú ochranu.

Vďaka testovanému protipožiarnemu sklu, špeciálnemu osadeniu do rámu a vyplneniu všetkých komôr protipožiarnou hmotou vás spoľahlivo ochránia pred požiarom. Bezprahové posuvné dvere spĺňajú rovnaké normy požiarnej odolnosti ako klasické protipožiarne dvere.

Sklenené alebo s plnou výplňou

Bezprahové dvere môžete dostať v prevedení s plnou výplňou, sklenené alebo v kombinácii týchto dvoch materiálov.

Pokiaľ potrebujete otvárať veľké presklené plochy a milujete presvetlené miestnosti, bezprahové sklenené dvere sú jedinečným riešením pre vašu situáciu. Obrovským benefitom presklených bezprahových dverí je práve ich svetlosť a optické zväčšenie priestoru.

Vďaka bezprahovým dverám skutočne ušetríte priestor. Nepotrebujú sa otvárať do miestnosti, ale jednoducho sa zasúvajú za pevný diel dverí alebo za stenu. Jedinou malou nevýhodou je nedostatočné otvorenie celého priestoru práve kvôli tomuto zasúvaniu.

Veľkou výhodou je však bezbariérový prechod medzi miestnosťami, komfortné ovládanie, prepychový dizajn, no a samozrejme nízky alebo žiaden prah. Vďaka dômyselnej technológii je zabezpečená tichosť a ľahkosť posuvu pomocou koľajníc.

 

 

OZNAČENIE EI30

PROTIPOŽIARNE OZNAČENIE EI30

Už ste niekedy videli pri špecifikácií vlastností dverí alebo okien označenie EI30, ale vôbec netušíte čo to znamená? Na začiatok vám prezradíme, že toto označenie nájdete iba pri dverách a sklách, ktoré disponujú protipožiarnou vlastnosťou.

Protipožiarny plný panel

Protipožiarny plný panel

Prívlastok protipožiarny opisuje taký stav produktu, ktorý vás, váše zdravie, život alebo majetok dokonale ochráni v čase požiaru. Za plný panel považujeme taký výrobok, ktorý je na povrchu jednoliaty, a teda nie je kombináciou dvoch alebo viacerých rôznych materiálov, napríklad skla a protipožiarneho panelu.

Protipožiarne sklo

Protipožiarne sklo

Protipožiarne sklo sa od bežného skla líši svojou požiarnou odolnosťou, čo znamená, že pri vypuknutí požiaru zabráni šíreniu plameňov, tepla a dymu po určitú dobu. Takouto vlastnosťou dokáže disponovať vďaka svojmu kvalitnému zloženiu a profesionálnej výrobe.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu